Sort by

Sara Clements has logged 341 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Teachers’ Lounge

The Teachers’ Lounge

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rustin

Rustin

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
The Promised Land

The Promised Land

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Monica

Monica

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wish

Wish

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Blue Caftan

The Blue Caftan

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wish

Wish

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
NYAD

NYAD

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Deepest Breath

The Deepest Breath

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
The After

The After

2023
×
Edit this entry  
09
Weathering

Weathering

2023
×
Edit this entry  
08
Lakota Nation vs. United States

Lakota Nation vs. United States

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wingwomen

Wingwomen

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Concrete Utopia

Concrete Utopia

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
SARAJIN

SARAJIN

×
Edit this entry  
04
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suzume

Suzume

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Silver Dollar Road

Silver Dollar Road

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Sevap/Mitzvah

Sevap/Mitzvah

2023
×
Edit this entry  
01
Pivot

Pivot

2021
×
Edit this entry  
31
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★½
Edit this entry  
25
The Found Footage Phenomenon

The Found Footage Phenomenon

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Four Daughters

Four Daughters

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lie with Me

Lie with Me

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
All the Fires

All the Fires

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
A Place of Our Own

A Place of Our Own

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Chestnut

Chestnut

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
The Devil on Trial

The Devil on Trial

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1408

1408

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry