RSS feed for mild
  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Fences

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • 13th

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★½

  • Into the Inferno

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Midnight Special

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Chappie

    ★★½

  • Jupiter Ascending

    ★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Black Sea

    ★★★

  • American Sniper

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Everly

    ★★½

  • A Walk Among the Tombstones

    ★★★½

  • The Drop

    ★★★

  • Pride

    ★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★

  • The One I Love

    ★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★

  • Get on Up

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • They Came Together

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • The Salvation

    ★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • The Trip to Italy

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • Muppets Most Wanted

    ★★★

  • Noah

    ★★★

  • 300: Rise of an Empire

    ★★★

  • Love Is Strange

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • RoboCop

    ★★½

  • The Monuments Men

    ★★★

  • The Raid 2

    ★★★½

  • Calvary

    ★★★★½

  • A Most Wanted Man

    ★★★

  • Boyhood

    ★★★★½

  • The Skeleton Twins

    ★★★

  • The Guest

    ★★★★

  • Frank

    ★★★½

  • Obvious Child

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★

  • Dear Mr. Watterson

    ★★★