• Hustle

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Deep Water

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Fresh

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • Us Again

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Death to 2020

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★★

  • Flashback

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Enola Holmes

  • The New Mutants

  • If Anything Happens I Love You

  • Out

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • A Fall from Grace

  • My Mom is a Character 3

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★