Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Carandiru

Carandiru

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grease

Grease

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry