Sort by

milena has logged 61 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★½
Edit this entry  
13
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Edit this entry  
07
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
Edit this entry  
30
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dona Flor and Her Two Husbands

Dona Flor and Her Two Husbands

1976
×
★★★★
Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★½
Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
What If

What If

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Monica and Friends: Lessons

Monica and Friends: Lessons

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Go

Go

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★
Edit this entry  
09
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Brainstorm

Brainstorm

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
30
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
About Last Night...

About Last Night...

1986
×
★★★
Edit this entry  
19
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Edit this entry