RSS feed for Miles
  • Support the Girls

    ★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • American Animals

    ★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • HAIM / Valentine

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Negative Space

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Happy End

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Square

    ★★★★★

  • Harry Styles: Behind the Album

  • Wonder Woman

  • A Date in 2025

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Wedding Unplanned

    ½

  • Dear Basketball

    ★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Adventure Time: Elements

    ★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Adventure Time: Islands

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★

  • Hidden Figures

  • Hi Stranger

    ★★★★

  • Moana

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★

  • Cautionary Tales

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • A Monster Calls

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

  • Central Intelligence

  • Piper

    ★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★★½

  • My Life as a Zucchini

  • The Nice Guys

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★½