• American Underdog

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Hating Game

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★★

  • It Counts

  • Chemical Hearts

    ★★★★★

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Red

  • Mulan

    ½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Intern-In-Chief

    ½

  • Super 30

    ★★

  • Chasing Happiness

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • After

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Spring Breakaway

    ★★★★★

  • Holiday Spectacular

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Next Gen

    ★★★★

  • The Last Man

    ★★★★★

  • A Simple Favor

  • Little Italy

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Chicken Girls: The Movie

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Zoe

  • Love, Simon