RSS feed for Eric

Eric has logged 24 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★★
Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Curse of the Cat People

The Curse of the Cat People

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Spielberg

Spielberg

2017
×
Edit this entry  
09
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Terrorizers

The Terrorizers

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry