• Death to 2020

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Rose Island

    ★★★★

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Spellbound

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Return to Gandhi Road

    ★★★

  • #UNFIT: The Psychology of Donald Trump

    ★★

  • Tenet

  • The KFC

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Once You Know

    ★★★★½

  • Richard Leplastrier - Framing the View

    ★★★★½

  • Elementa

    ★★★★★

  • Swarm Intelligence

    ★★★

  • The Wall of Shadows

    ★★★★

  • First We Eat

    ★★★★

  • The Eddy

    ★★★★

  • Stalking Chernobyl: Exploration After Apocalypse

    ★★½

  • Quiz

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • Last and First Men

    ★★★★★

  • Ophir

    ★★★½

  • Silicon Valley, Baby.

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Waterproof

    ★★★

  • Wintopia

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • That Click

  • United States of Joe’s

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Paris Stalingrad

    ★★★★

  • This Is Not a Movie

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • All Cats Are Grey in the Dark

    ★★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★

  • The Last Turtle

    ★★★★★

  • Anima

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Picture of His Life

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Cordillera of Dreams

    ★★★★½

  • Chernobyl

  • The Breath Connection

    ★★★★★

  • Picture Character

  • Mr. Toilet: The World's #2 Man

    ★★½

  • We Believe in Dinosaurs

    ★★★½

  • Miguelito - Canto a Borinquen

    ★★★½

  • Into the Grand Canyon

    ★★★★

  • Honeyland

  • Official Secrets

    ★★★★

  • Sea of Shadows

    ★★★½

  • Spectre Expedition - Mission Antarctica

    ★★★★★

  • Ashes in the Snow

    ★★★

  • First Man

  • Roma

    ★★★★★

  • Piano to Zanskar

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★★