Milez has logged 34 entries for films during July 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kick

Kick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ardh Satya

Ardh Satya

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elles

Elles

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kya Dilli Kya Lahore

Kya Dilli Kya Lahore

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
Edit this entry  
18
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Humpty Sharma Ki Dulhania

Humpty Sharma Ki Dulhania

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
United 93

United 93

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jaane Bhi Do Yaaro

Jaane Bhi Do Yaaro

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The First Time

The First Time

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ek Villain

Ek Villain

2014
×
★★
Read the review Edit this entry