Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Peacemaker

The Peacemaker

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Upside

The Upside

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
White House Down

White House Down

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Interpreter

The Interpreter

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear

Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Birthday Girl

Birthday Girl

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Edit this entry