patsy has logged 107 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fire

Fire

1996
×
Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Step Up All In

Step Up All In

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
Edit this entry  
09
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★
Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Host

The Host

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
House

House

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★½
Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
Edit this entry  
05
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Good Girls Get High

Good Girls Get High

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lucy

Lucy

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
29
I Am Number Four

I Am Number Four

2011
×
Edit this entry  
27
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry