• Halloween Kills

    ★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Separation

    ★★½

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Film About a Father Who

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Judy

    ★★½

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

  • CRSHD

    ★★★½

  • You Don't Nomi

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★★½

  • The Dirt

    ½

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Knives and Skin

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★½

  • Bird Box

    ★★½

  • The Grinch

    ★½