RSS feed for Milagros
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Moneychanger

The Moneychanger

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Initials S.G.

Initials S.G.

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Edit this entry  
16
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
8½

1963
×
★★★★
Edit this entry  
09
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Zama

Zama

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Holy Camp!

Holy Camp!

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
De acá a la China

De acá a la China

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
La Mary

La Mary

1974
×
★★★½
Edit this entry  
18
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Marina Abramović: The Artist Is Present

Marina Abramović: The Artist Is Present

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holy Girl

The Holy Girl

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Weasel's Tale

The Weasel's Tale

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Desire

Desire

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Murder Me, Monster

Murder Me, Monster

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry