Sort by
  • Nope

    ★★★½

  • Our Father

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Ouverture of Something that Never Ended

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Fellinopolis

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Dirt

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Report

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Vita & Virginia

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Like Father

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • El Angel

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • McQueen

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Coco

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½