RSS feed for milk_carton_rev
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Edit this entry  
28
Queen: Days of Our Lives

Queen: Days of Our Lives

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
07
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★
Edit this entry  
02
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hunger

Hunger

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
Kleingeld

Kleingeld

2000
×
Edit this entry  
18
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Unfriended

Unfriended

2014
×
Edit this entry  
13
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★
Edit this entry  
22
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Table 19

Table 19

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read prior review Edit this entry  
12
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
03
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Edit this entry