Sort by
  • M3GAN

  • Nope

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

  • Minari

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

  • Knives Out

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

  • Rocketman

  • Avengers: Endgame

  • The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

  • Booksmart

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Knock Down the House

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

  • The Farewell

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Burn the Stage: The Movie

  • Life Itself

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

    ★★★★

  • Operation Finale

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ideal Home

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Set It Up

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

  • The Most Dangerous Year

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Dirty Computer

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★½

  • Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Back In My Body

  • The Director and the Jedi

  • Prospect

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • The Return

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • The Tale

    ★★★★½

  • The Catcher Was a Spy

    ★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Generation Wealth

    ★★★

  • Fifty Shades Freed