Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
Edit this entry  
07
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fyre

Fyre

2019
×
Edit this entry  
31
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Edit this entry  
07
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
Edit this entry  
17
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
Edit this entry  
08
The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

2019
×
Edit this entry  
07
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
Edit this entry  
20
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Edit this entry  
28
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
Edit this entry  
18
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
Edit this entry  
15
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
Edit this entry  
30
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
That One Day

That One Day

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry