Sort by
  • The Northman

  • The Batman

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

  • Dune

  • You Can't Kill Meme

  • Old

    ½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Seaspiracy

    ★½

  • Bandsintown PLUS Presents: Charli XCX

  • Can't Get You Out of My Head

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Small Axe

    ★★★★½

  • The Nodey Process

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Fear City: New York vs The Mafia

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Extraction

    ★½

  • Underplayed

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Devs

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • The Gentlemen

    ½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • The Street

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Cosmic Beauty

    ½

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Hype Master

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Grime MC

  • Us

    ★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Beach Bum

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Bait

    ★★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Fyre

    ★★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★