Mila has logged 92 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mozart and the Whale

Mozart and the Whale

2005
×
★½
Edit this entry  
14
Fly Away Home

Fly Away Home

1996
×
★★
Edit this entry  
10
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Antwone Fisher

Antwone Fisher

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The First Monday in May

The First Monday in May

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cam

Cam

2018
×
★★
Edit this entry  
29
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Building Chernobyl's MegaTomb

Building Chernobyl's MegaTomb

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Seasons of Loss

Seasons of Loss

2019
×
Edit this entry  
10
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lorax

The Lorax

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★
Edit this entry  
11
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry