• Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • The American Meme

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Jonathan

    ★½

  • Alex Strangelove

    ★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • Social Animals

    ★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Red Sparrow

    ★★½

  • When We First Met

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • A Christmas Prince

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★½

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Little Evil

  • The Emoji Movie

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • In a Heartbeat

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★

  • Everything, Everything

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★½

  • Building Chernobyl's MegaTomb

    ★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Newsies: The Broadway Musical

    ★★★★

  • The Space Between Us

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hi Stranger

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • 13th

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Piper

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • American Honey

    ★★★½

  • Lemonade

    ★★★★★

  • The First Monday in May

    ★★½

  • Captain America: Civil War

  • The Jungle Book

  • Zootopia

  • Deadpool