• Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

    ★★★

  • 10,000 Saints

  • Straight Outta Compton

  • Smosh: The Movie

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Paper Towns

    ★★

  • Minions

  • Inside Out

    ★★★★

  • The Little Prince

    ★★★★½

  • Amy

    ★★★

  • Pitch Perfect 2

  • The DUFF

    ★★

  • Brooklyn

    ★★★½

  • Cobain: Montage of Heck

  • Dope

  • World of Tomorrow

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • The Last Five Years

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

  • Spinners

    ★★

  • Love, Rosie

    ★★★

  • Lava

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★

  • The Giver

  • Guardians of the Galaxy

  • Feast

  • Maleficent

  • The Fault in Our Stars

  • Chef

    ★★★

  • Pompeii

  • Boyhood

    ★★½

  • The Babadook

    ★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Anchorman 2: The Legend Continues

  • Bo Burnham: What.

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • The Mortal Instruments: City of Bones

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Kick-Ass 2

  • Monsters University

  • The Bling Ring

  • The Conjuring

    ★★★½

  • The Croods

  • Oz the Great and Powerful

  • Blackfish

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Skyfall

  • Paranormal Activity 4

    ★★½

  • Pitch Perfect

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★

  • Lawless

    ★★★

  • It's Such a Beautiful Day

  • Ted

  • One Direction: Up All Night - The Live Tour

  • The Lorax

  • Electrick Children

    ★★★

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

    ★★★½

  • Black Mirror: The National Anthem

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★★

  • Horrible Bosses

  • Transformers: Dark of the Moon

  • The Dish & the Spoon