• The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★½

  • Scoob!

    ★★

  • TFW No GF

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Primal

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Radioactive

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Kathryn Upside Down

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Dumbo

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • The Burial of Kojo

    ★★★½

  • Green Book

    ★★

  • Widows

    ★★★½