Sort by

Benjamin has logged 237 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Violent Night

Violent Night

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★★½
Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Second Game

The Second Game

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Mist

The Mist

2007
×
★★
Edit this entry  
05
The Match Factory Girl

The Match Factory Girl

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★½
Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Athena

Athena

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1970
×
★★★½
Edit this entry  
31
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
28
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2007
×
★½
Edit this entry