RSS feed for Milleny
  • The Half of It

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Descendants 3

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Rim of the World

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Silence

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Cinderela Pop

    ★★

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Smallfoot

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Quake

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Patient Zero

    ★★★

  • The Package

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Like Father

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ½

  • Father of the Year

    ★★

  • How It Ends

    ★★

  • Flavors of Youth

  • One Small Step

    ★★★★

  • Office Uprising

    ★★★

  • Purl

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Daphne & Velma

    ★★★

  • Pharaoh

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • My Perfect Romance

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Forever My Girl

    ★★★

  • Step Sisters

  • Thi Mai

    ★★★★

  • Day of the Dead: Bloodline

    ½

  • Fala Sério, Mãe!

    ★★½

  • Bright

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Being Good

    ★★★

  • A Christmas Prince

    ★½

  • Daddy's Home 2

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Cargo

    ★★★★

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★

  • Victoria & Abdul

    ★★★

  • Downsizing

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Death Note

    ★★

  • Naked

    ★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★