Millicent has logged 17 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Racer and the Jailbird

Racer and the Jailbird

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry