• Purple Hearts

    ½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Ammonite

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★½

  • Unsettling Scenes

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • How to Fix a Drug Scandal

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Stargirl

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • Onward

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Loop

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Yummy

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Secret Obsession

    ½

  • Vivarium

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • The Sun Is Also a Star

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★