• The 9th Annual On Cinema Oscar Special

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Resurrection

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • House of Gucci

  • Squid Game

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Being Thunder

    ★★★★★

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

  • Bandsintown PLUS Presents: Charli XCX

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Wendy Williams: The Movie

  • Homeroom

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Throat Notes

  • Death to 2020

    ½

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ½

  • Puparia

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Rhubarb

    ½

  • TFW No GF

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Zola

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Spree

    ★★½

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ½

  • Little Women

  • 1917

    ½

  • Dark Waters

  • Keyboard Fantasies

    ★★★★★

  • I'm No Longer Here

  • Mister America

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Dream Journal 2016–2019

  • Joker

    ★½

  • Waves

    ★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Midsommar

  • Ma

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Booksmart

  • When I Get Home

    ★★★★★

  • The New ‘On Cinema’ Oscar Special

    ★★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Vice

    ½

  • Fighting in the Age of Loneliness

  • Voices of Kidnapping

  • The Favourite

    ★★★

  • The First Purge

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★