Sort by

millimillenary has logged 18 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Junior War

Junior War

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Keyboard Fantasies

Keyboard Fantasies

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
P.opular S.ky (section-ish)

P.opular S.ky (section-ish)

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Comma Boat

Comma Boat

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Item Falls

Item Falls

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Spree

Spree

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Election

Election

1999
×
Read the review Edit this entry  
02
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
James Gandolfini: Tribute to a Friend

James Gandolfini: Tribute to a Friend

2013
×
Read the review Edit this entry