Sort by

milo has logged 153 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Swift: Journey to Fearless

Taylor Swift: Journey to Fearless

2010
×
Edit this entry  
12
Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

2011
×
Edit this entry  
09
Holy Rollers

Holy Rollers

2010
×
½
Edit this entry  
08
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
Edit this entry  
03
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Living Wake

The Living Wake

2007
×
Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Rio

Rio

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spookley the Square Pumpkin

Spookley the Square Pumpkin

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cube

Cube

1997
×
Edit this entry  
03
Cursed

Cursed

2005
×
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Edit this entry  
12
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Edit this entry  
07
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical

High School Musical

2006
×
Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★½
Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
Edit this entry  
22
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
Edit this entry  
17
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Host

Host

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read prior review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry