Sort by

Milo has logged 323 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Entourage

Entourage

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Deep

The Deep

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Island

The Island

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Self/less

Self/less

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Gunman

The Gunman

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Serena

Serena

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Anjelah Johnson: Not Fancy

Anjelah Johnson: Not Fancy

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
Elysium

Elysium

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gimme Shelter

Gimme Shelter

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry