Sort by

Milo has logged 407 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
State Funeral

State Funeral

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Hands on Deck!

All Hands on Deck!

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
After Love

After Love

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Azor

Azor

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arsène Wenger: Invincible

Arsène Wenger: Invincible

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Showtrial

Showtrial

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Legend

Legend

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
White God

White God

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The New Girlfriend

The New Girlfriend

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Phantom of the Opera

Phantom of the Opera

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry