Sort by

Milo has logged 33 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Out of Blue

Out of Blue

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Time

Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Süden

Süden

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ostwärts

Ostwärts

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nun

The Nun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry