Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Great Gatsby

The Great Gatsby

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
45 Years

45 Years

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Selfish Giant

The Selfish Giant

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vera Drake

Vera Drake

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hear My Song

Hear My Song

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gas Food Lodging

Gas Food Lodging

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Day at the Races

A Day at the Races

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Passion Fish

Passion Fish

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hours

The Hours

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Solaris

Solaris

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Flying Down to Rio

Flying Down to Rio

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room

Escape Room

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jobs

Jobs

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cobra

Cobra

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
London Fields

London Fields

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wanted: Dead or Alive

Wanted: Dead or Alive

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
For Whom the Bell Tolls

For Whom the Bell Tolls

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild Hearts Can't Be Broken

Wild Hearts Can't Be Broken

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Papillon

Papillon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Lilies of the Field

Lilies of the Field

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
BloodRayne

BloodRayne

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Deconstructing Harry

Deconstructing Harry

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry