James has logged 268 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Ghost Town

Ghost Town

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman

Batman

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hunger

Hunger

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Chant of Jimmie Blacksmith

The Chant of Jimmie Blacksmith

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Room at the Top

Room at the Top

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Savages

The Savages

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carnage

Carnage

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Solaris

Solaris

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Great Gatsby

The Great Gatsby

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
45 Years

45 Years

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Selfish Giant

The Selfish Giant

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vera Drake

Vera Drake

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hear My Song

Hear My Song

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gas Food Lodging

Gas Food Lodging

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Day at the Races

A Day at the Races

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Passion Fish

Passion Fish

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hours

The Hours

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Solaris

Solaris

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Flying Down to Rio

Flying Down to Rio

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry