RSS feed for James

James has logged 30 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Tommy

Tommy

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Beastly

Beastly

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Venus

Venus

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Match Point

Match Point

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Terror Birds

Terror Birds

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Room 237

Room 237

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Outlander

Outlander

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Into the Grizzly Maze

Into the Grizzly Maze

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Battle Beyond the Stars

Battle Beyond the Stars

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Krull

Krull

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Space Raiders

Space Raiders

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Class of Nuke 'Em High

Class of Nuke 'Em High

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Starcrash

Starcrash

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Surf Nazis Must Die

Surf Nazis Must Die

1987
×
Read the review Edit this entry  
02
The King and I

The King and I

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry