• The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • The Happytime Murders

    ★★

  • Alpha

    ★★★

  • Mile 22

    ★★

  • The Festival

    ★★

  • Slender Man

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • The Meg

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★

  • Adrift

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Overboard

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Gringo

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Death Wish

    ★★

  • The Hurricane Heist

    ★★

  • A Wrinkle in Time

  • Game Night

    ★★½

  • Unsane

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Peter Rabbit

    ★★

  • The 15:17 to Paris

    ★★½

  • Winchester

    ★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Tully

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Early Man

    ★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Juliet, Naked

    ★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Searching

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Fifty Shades Freed

    ½

  • The Commuter

    ★★

  • The Post

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★★

  • Ferdinand

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★½