• The Northman

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • How I Learned to Fly

    ★★★★

  • Golden Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★★

  • Telenovela Grey-Scale in Color

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • As Far as I Can Walk

    ★★★★★

  • Rampart

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Nitram

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • A Hero

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Three Floors

    ★★★★★

  • Celts

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Landscapes of Resistance

    ★★★★★

  • Dara of Jasenovac

    ★★★★

  • The Name of the People

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Psychomagic, a Healing Art

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★★

  • Occupied Cinema

    ★★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • A.I. Rising

    ★★★★

  • Bright

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • The Danish Girl

    ★★★★★

  • Everest

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Pasolini

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★★

  • Cloud Atlas

    ★★★★★

  • Side by Side

    ★★★★★

  • Wolf Children

    ★★★★

  • Everybody in Our Family

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Valhalla Rising

    ★★★★★

  • The Happiest Girl in the World

    ★★★★★

  • Vicky Cristina Barcelona

    ★★★★★

  • Tears for Sale

    ★★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • Kingdom of Heaven

    ★★★★★

  • Cigarettes and Coffee

    ★★★★★

  • X2

    ★★★★★