Sort by

mima 🌙 has logged 46 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Villains

Villains

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
K-12

K-12

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Boy

The Boy

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry