• Fire Island

    ★★★★½

  • Senior Year

  • The Staircase

    ★★★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Moonshot

    ★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Fresh

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • The Silent Sea

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★½

  • The Frontiers Are My Prison

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • All My Friends Hate Me

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Happiest Season

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Rent-A-Pal

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Stalker

    ★★½