Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Senior Year

Senior Year

2022
×
Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Edit this entry  
06
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★
Edit this entry  
23
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Intermission

Intermission

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nancy

Nancy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Split

Split

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Family

Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Savage Grace

Savage Grace

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry