• The Mitchells vs. The Machines

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

  • New Gods: Nezha Reborn

  • Secret of the Ninth

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Tenet

  • Peninsula

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

  • Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Togo

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Hair Love

  • The Blue Elephant Part 2

  • The Lion King

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • The Passage

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • The Professor and the Madman

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

  • The Farewell

    ★★★½

  • Serenity

  • The Secret Men Club

    ★★★

  • Glass

  • Escape Room

    ★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Creed II

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★