• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Ambulance

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Therapy Dogs

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • Olaf Presents

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Dopesick

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • After We Fell

    ½

  • Dug Days

    ★★★½

  • The Chair

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • A Week Away

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • The Dig

  • A California Christmas

    ★★★★★

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

  • Rose Island

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Candy Cane Christmas

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Little Fish

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Secret Society of Second Born Royals

    ½

  • Enola Holmes

  • Beans

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Summerland

  • We Bare Bears: The Movie

  • Feel the Beat

  • Artemis Fowl

  • The Half of It

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★