• The Matrix Resurrections

    ★½

  • New York Ninja

    ★★★★

  • Intrusion

    ★★

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Val

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Mary J. Blige's My Life

    ★★★★

  • Blush

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Coming 2 America

  • Palmer

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • Nocturne

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • Coachella: 20 Years in the Desert

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Banker

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Save Yourselves!

    ★★

  • Zola

  • The Courier

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Uppity: The Willy T. Ribbs Story

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Shelby American

    ★★★★

  • Richard Jewell

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Outpost

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★