RSS feed for M
  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • The Hunt

    ★½

  • The Way Back

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★½

  • Bad Education

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • The Kitchen

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Mustang

    ★★★★

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Luce

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½