• Love and Leashes

  • Spider-Man: No Way Home

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Summer Ghost

  • Squid Game

    ★★★

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Green Snake

  • Belle

    ★★

  • Blue Bayou

    ½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Fish with One Sleeve

  • Missing

  • Luca

    ★★½

  • Sweet & Sour

    ★★★★★

  • In the Heights

    ½

  • 200 Cigarettes from Now

  • Aloners

  • One-Tenth of a Millimeter Apart

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Double Patty

    ★★★★★

  • Amy Tan: Unintended Memoir

  • Passing

  • I Was a Simple Man

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wish Dragon

    ★★★★

  • Education

    ★★★½

  • Josée

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Hand

    ★★★

  • Stand by Me Doraemon 2

  • It's a Summer Film!

  • Short Vacation

  • Over the Moon

    ★★

  • Cherry Magic! Thirty Years of Virginity Can Make You a Wizard?!

  • Journey to the Shore

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★½

  • True Mothers

    ★★★½

  • Happy-Go-Lucky Days

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • The Stranger by the Shore

  • The Inheritance

  • Empty Cul-de-sacs

    ★★★

  • I Wish You Were My Mother

  • The Donut King

    ★★½

  • The Unseen River

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★½

  • Hamilton

  • I WeirDO

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Wife of a Spy

  • The Lovebirds

  • Taipei Suicide Story

  • The Half of It

    ★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • Days

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Death of Nintendo

  • The Calming

    ★★

  • The Photograph

  • The Cloud in Her Room

  • Disclosure

    ★★★

  • Minari

    ½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Voices in the Wind