Sort by

minick has logged 12 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
Read the review Edit this entry  
14
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Life

Life

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry