ϵ( 'Θ' )϶ has logged 51 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nocturne

Nocturne

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
Edit this entry  
30
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★
Edit this entry  
29
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
Transamerica

Transamerica

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
True Romance

True Romance

1993
×
★★
Edit this entry  
25
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Far Far Away Idol

Far Far Away Idol

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mad Monster Party?

Mad Monster Party?

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
★½
Edit this entry  
22
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★½
Edit this entry  
21
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
Edit this entry  
20
The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Unrelated

Unrelated

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Frogs

Frogs

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Married a Monster from Outer Space

I Married a Monster from Outer Space

1958
×
★★½
Edit this entry  
12
Marwencol

Marwencol

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frida

Frida

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Volver

Volver

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Volver

Volver

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
La Vie en Rose

La Vie en Rose

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Selena

Selena

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Wind in the Willows

The Wind in the Willows

1983
×
Edit this entry  
02
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry