Sort by

Suzie Asriel has logged 27 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Threads

Threads

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
La Belle Noiseuse

La Belle Noiseuse

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Domino

Domino

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Scarlet Empress

The Scarlet Empress

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Split

Split

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry