Sort by

Asriel Suzie has logged 32 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
WR: Mysteries of the Organism

WR: Mysteries of the Organism

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Peter Paul and Mary: The Song Is Love

Peter Paul and Mary: The Song Is Love

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Whispering Star

The Whispering Star

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Center Jenny

Center Jenny

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pepperminta

Pepperminta

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Old

Old

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eggshells

Eggshells

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Time and Tide

Time and Tide

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
After Earth

After Earth

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
8½

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry